Zupa bambusowa z kurczakiem
Sklep wegetariański

sklep-wegetarianski-3Przechodząc na wegetarianizm, warto jest dokładnie przemyśleć, jak będą wyglądały nasze posiłki. Rezygnując ze spożywania mięsa w każdej postaci (kiełbas, parówek, ryb bądź kotletów), należy znaleźć dla niego wartościową i bogatą w składniki odżywcze alternatywę.
Doskonałym źródłem białka pochodzenia roślinnego są warzywa strączkowe. Ich popularnymi przedstawicielami są groch i fasola, zaś nieco mniej znanymi, lecz również smacznymi i wcale nie mniej zasobnymi w zdrowe i potrzebne mikro- i makroelementy: soczewica (zarówno czerwona, jak i zielona) i ciecierzyca. Ponadto, są one doskonałym źródłem błonnika pokarmowego, który przeciskając się przez nasze jelita, poprawia ich perystaltykę i wspomaga usuwanie szkodliwych produktów przemiany materii zalegających w organizmie.
Warto też wybierać tłuste sery. Niektóre rodzaje spożywanych przez nas mięs charakteryzują się wysoką zawartością tłuszczu, więc w celu wyrównania niedoboru tego składnika, warto zrezygnować z zakupu jedynie z pozoru zdrowych produktów beztłuszczowych czy o obniżonej jego zawartości. Co więcej, tłuszcz jest niezbędny do rozpuszczenia witamin z grup A, D, E i K i poprawienia ich wchłaniania.
Kiedy wiemy już, co będzie zawierała nasza bezmięsna dieta, warto jest odwiedzić najbliższy sklep wegetariański i tam dokonać zakupu odpowiednich produktów.

Ciekawe artykuły kulinarne online:

About the author

Related Posts