Dalat ii Wrocław menu
kuchnie wrocław na wymiar

rp_informatyka90.jpgDynamiczny wzrost wydajności i mocy obliczeniowej procesorów sprawia, że coraz bardziej zasadne staje się pytanie o to, w jakim stopniu maszyna jest w stanie dziś zastąpić człowieka. Automaty, roboty i komputery wkraczają w nasze życie w stopniu, jakiego jeszcze niedawno nikt by się nie spodziewał.

Mamy już drony, które same są w stanie dostarczyć przesyłki pod wskazany adres. Autonomiczne samochody dojadą do celu bez kierowcy. Wszystkim tym zawiadują procesory. Człowiek dba już tylko o zaprogramowanie maszyny, której działaniem w całości steruje komputer. Czy wciąż rosnąca w niebywałym tempie moc obliczeniowa  jest w stanie automatom zrekompensować brak ludzkiego doświadczenia, refleksu, intuicji?

Każdy użytkownik nowego, naszpikowanego elektroniką samochodu wie, że komputer pokładowy takiej maszyny coraz częściej próbuje wyręczać kierowcę. Także wtedy, gdy on sam wcale tego nie chce. A co będzie, gdy to wszystko zajdzie jeszcze dalej? Gdy każdy z nas, ludzi, będzie miał swój własny komputer „pokładowy”?

Ciekawe artykuły kulinarne online:

About the author

Related Posts