Dalat 2 Wrocław
Dieta odkwaszająca

Dieta odkwaszająca organizm

Aby ludzki organizm mógł prawidłowo funkcjonować powinna być w nim zachowana równowaga kwasowo-zasadowa. Jednak niestety większość produktów, które są bogate w cukry, powodują zakwaszenie organizmu. Jednak cukier nie jest jedynym winowajcą, zakwaszająco na organizm działa także żywność wysoko przetworzona. Samo zakwaszenie to nic innego jak po prostu zakłócenie równowagi kwasowo-zasadowej. Istnieją sposoby, przy pomocy których można ją przywrócić. Podstawą jest dieta odkwaszająca. Dzięki niej można osiągnąć zamierzony efekt. Taka dieta powinna opierać się przede wszystkim na owocach i warzywach, to one mają działanie zasadotwórcze. Oczywiście taka dieta jest bardzo zdrowa i wywiera korzystny wpływ na cały ludzki organizm. Warto zatem wybierać produkty zasadotwórcze, zdecydowanie lepiej jeść więcej warzyw niż owców, gdyż te drugie zazwyczaj dostarczają nam również sporą dawkę cukrów. Warzywa warto dodawać do każdego posiłku, który spożywamy w ciągu dnia.
Ciekawostką może być fakt, iż wysoce zasadotwórczym produktem jest cytryna, a także jej sok. Wielu osobom wydaje się to zapewne dziwne, jednak picie wody z sokiem z cytryny jest szczególnie wskazane podczas stosowania dieta odkwaszająca.
Woda z sokiem z cytryny działa pozytywnie nie tylko na równowagę kwasowo-zasadową organizmu, ale również skutecznie przyspiesza metabolizm oraz oczyszcza organizm z toksyn. Warto wypijać szklankę takiego napoju codziennie rano na czczo. Dieta odkwaszająca powinna być sposobem odżywiania, nawet po odzyskaniu równowagi warto spożywać produkty, które odkwaszają organizm szczególnie warzywa.

Ciekawe artykuły kulinarne online:

About the author

Related Posts