Dalat ii Wrocław
Co należy wiedzieć o indykach?

Co należy wiedzieć o indykach?

Indyki są to duże ptaki grzebiące, które pochodzą z rodziny tak zwanych kurowatych. Te ptaki pierwotnie występują na terenie Ameryki Północnej w kilku podgatunkach. Żywią się one zbożami takimi jak kukurydza, pszenica czy jęczmień, a także owocami, warzywami, roślinnością oraz larwami. Gdy żyją w naturze najczęściej możemy je spotkać na otwartych terenach leśnych oraz na obrzeżach lasów.

Samice składają jaja do gniazd, które są zazwyczaj płytkimi zagłębieniami w ziemi, a gniazda są zazwyczaj ukryte pośród gęstej roślinności. Ten proces zazwyczaj trwa od stycznia do marca, a w tym czasie samica może złożyć nawet do 17 jaj. Wysiadywanie tych jaj trwa od 25 dni do nawet 30, a gdy pisklęta indycze się wyklują pozostają w gnieździe od około dwóch do trzech tygodni. Jeśli jednak maluchy znajdą się w sytuacji zagrożenia mogą opuścić gniazdo po 24 godzinach od wyklucia.

Jak wiadomo, początkowo hodowano je tylko do celów rytualnych, a następnie Hiszpanie sprowadzili je do Europy, a stało się to w 1497 roku.

Ciekawe artykuły kulinarne online:

About the author

Related Posts